Arkadan Kaza Yapan Araç Nasıl Anlaşılır?

Araç alırken kaza yapmamış olması ve hasarlı olmaması önemlidir. Bu hem satış sırasında elinizi güçlendirecek önemli bir detayken aynı zamanda sürüşünüz sırasında ciddi bir sorun yaşamamanız içinde önemlidir.

Arkadan kaza yapan araçlarda bunların arasında girmektedir. Oto ekspertiz hizmeti almak için gittiğinizde size bu konuda gerekli bilgi verilecektir. Bununla birlikte kendinizin de bilmesi gereken basit bilgiler ile aracın arkadan darbe alıp almadığını çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Arkadan kazalı araba olması bunun başkası tarafından size vurulması anlamına geliyor. Kazanın şiddetine göre arka kasada oluşacak hasar büyük olabilecektir. Bu durum tamir ve parçaların değiştirilmesi ile tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Arkadan Kazalı Araba Alınır mı?

Arkadan kazalı araba almak isterseniz dikkat etmeniz gereken kazanın ardından gerekli tamiratı yapıldığından emin olmak ve gerçek piyasa değerinin altında almak olacaktır. Bu iki detaya dikkat ederek hayalinizde ki aracı alabilirsiniz. Ama gene de hasarlı bir aracı almak her zaman tavsiye edilen bir durum değildir.

Araçların her zaman arka tampon demiri olmadığı için ufak bir hasar dahi alsa ciddi bir sorun olabiliyor. Kazalı olmasa dahi bir araç alırken bu bilgiye göre hareket etmek küçük bir kazada bile aracınızın ciddi hasar görmemesine neden olacaktır. Çünkü araç arkadan korunmadığı için hem tampon, hem arka şasi hem de bagaj kapağı ile bagajın iç kısmı tamamen zarar görecektir.

Arkadan Kazalı Araba Nasıl Anlaşılır?

Kazanın şiddetine göre aracın arka tarafında bazı deformasyonlar olur. Eğer kaza ciddiyse arka yan direklerde eğilme olabilir. Aracınızda sunroof varsa bulunduğu noktada enerji birikmesinden dolayı dalgalanmalar yaşanabilmektedir. Bu noktaları rahatça fark edebilirsiniz. Bagajın iç kısmı değişmemişse ve elle düzeltme yapılmamışsa bu bagajda bulunan bezin altında yer alan puntolar kontrol edilerek hemen fark edilebilir. Fabrikasyon punto eskisi gibi yapılamayacağı için bu durum fark edilir.

Otonom ekspertiz olarak sizlere sunmuş olduğumuz kaporta-boya ekspertiz paketi ile bu sorunlar hakkında gerekli bilgiyi veriyoruz. Sizde ister pazarlığı buna göre yaparak arabayı alabilir isterseniz de arabanın satışından vazgeçebilirsiniz.