Kasımpaşa Oto Ekspertiz | Tel: 0542 710 18 12 | Otonom Oto Ekspertiz

Kasımpaşa Otonom Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Muayenesi Randevu
Hemen Randevu Alabilirsiniz!

0 (212) 231 91 92
0 (542) 710 18 12
e-mail adresimiz : info@otonomekspertiz.com

Kasımpaşa Oto Ekspertiz | Otonom Oto Ekspertiz

Kasımpaşa Oto Ekspertiz | Kasımpaşa Otonom Oto Ekspertiz

İkinci el araç alımlarında, daha sonra yaşanacak herhangi bir sorunu önlemek ve satın alacağınız araç hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak amacı ile aracınızı mutlaka bir oto ekspertize göstermelisiniz. Kulaktan dolma bilgilere inanmak yerine, aracınızı deneyimli ustalar ve teknolojik aletlere bırakarak güvenilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Boyasız, hasarsız, temiz araç diye belirtilen birçok aracın aslında öyle olmadığı ve kusurlu olduğu ekspertiz sonucu ortaya çıkmaktadır.

Kasımpaşa Otonom Oto Ekspertiz ile bağımsız, güvenilir ve kaliteli hizmet alabilirsiniz. İkinci el araç alım ve satımlarında işinizi şansa bırakmayın, detaylı ekspertiz muayenesi yaptırarak aracı satın almadan, aracın, varsa hasarlarını öğrenebilir, olası çıkabilecek sorunları tespit edebilirsiniz. Böylelikle, satın alma işleminden sonra doğabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

 

Yanal Kayma Testi

Güvenli bir sürüş için en önemli unsurlardan biri ön ve arka dingillerdeki toe açılarının (rot ayarlarının) standartlara uygun olmasıdır. Bu uygunluk durumu yanal kayma testi ile ortaya çıkmaktadır. Bu ölçüm ile birlikte, hareket halindeki bir aracın tekerleklerinin yol üzerindeki denge durumu tespit edilmektedir.

 

Fren Testi

Fren testi ile birlikte aracın farklı hız, farklı yol, farklı ısı, farklı yük koşullarında fren sisteminin çalışıp çalışmadığı ataletli dinamometre üzerinde ölçümlemektedir. Ölçümü yapılan değerler ise sırası ile bu şekildedir; frenleme esnasındaki sıcaklıklar, aşınma, sürtünme ve sürtünme kat sayısı, fren sıvısı sıcaklığı, fren zayıflaması sınırı, termik çatlaklar, termik genleşme, disk kalınlık değişimi [DTV], konikleşme ve çarpılma, kızgın nokta ve kızgın bant oluşumu ve kritik hız sınırının tespiti.

 

Süspansiyon Testi

Süspansiyon testi ile aracın sağlam bir yol tutuşa sahip olup olmadığı ölçümlenmektedir.  Bu test ile araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü, gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme kontrolleri yapılır.

 

Motor Mekanik Testi

Aracın mekanik aksam kontrolleri motor mekanik testinde yapılmaktadır. Bu test ile birlikte;

Motor kulaklar, Rot-Rotil kontrolleri, Kavrama Kontrolü, Şanzıman kulakları, Şanzıman yağ kaçakları, Debriyaj boşluğu, Debriyaj Hidrolik durumu, Motor yağ kaçakları, Ön arka balatalar, Alt takım kontrolleri, Yağ filtresi, Benzin depo kontrolü, Ön arka amortisörler, Hava filtresi, Egzoz kontrol, Motor soğutma sistemi kontrolü, Lastiklerin durumu, Salıncak traverslerin kontrolü, El freni, Akü Kontrolü, Bagaj Havuzu, Motor yağı, Taban sacı, şase kontrolleri yapılmaktadır.

 

Araç Beyin Testi

Araç Beyin Testi ile araç gövde elektroniği ve araç beynine bağlanılarak araçta kalıcı ve maliyeti yüksek elektronik arızaları tespit edip raporlamaktayız. Bu aşamada Klima Kontrolleri, Gövde Kontrolleri, Elektronik Kontroller, Airbag Kontrolü, Dijital Kontrolü, Araç Değerleri, Motor Değerleri ve Mekanik Donanım kontrolleri yapılmaktadır.

 

Dyno ve Diagnostik Testi

Dyno testi ile birlikte aracın beygir ve tork değerlerinin ölçümlenmesi yapılmaktadır. Takometre ve hız oranlarındaki hataların belirlenmesini sağlamaktadır. Diagnostik test ile birlikte aracın elektrik elektronik donanımlarında meydana gelen arızaların tespiti yapılmaktadır.

 

Kaporta Boya Testi

Boya mikron kalınlıkları ölçülür ve orijinal boyada farklılık olup olmadığı kontrol edilir. Kaportada meydana gelen hasarların tespiti yapılır.

 

 

.

Oto Ekspertiz Muayenesi Randevu
Hemen Randevu Alabilirsiniz!

0 (212) 231 91 92
0 (542) 710 18 12
e-mail adresimiz : info@otonomekspertiz.com

Randevu Talep Et
Mesajı Gönderin
Mesajı Gönderin
×
Merhabalar
Otonom ekspertize hoş geldiniz
Daha hızlı bir iletişim için 0542 710 18 12 numaramızı arayabilirsiniz.