Önden Kazalı Araç Nasıl Anlaşılır?

Önden kazalı bir aracı almanız hiç kimse tarafından tavsiye edilmez. Ama gene de almak istiyorsanız piyasa fiyatının altına almanız gerekir. Bunun içinse kandırılmamanız önemlidir. Oto ekspertiz hizmeti veren kurumlar müşterilerine bu konuda gerekli bilgiyi vermektedir. Tabi bunun için profesyonel işlemler yapılarak size gerekli bilgileri vererek bu tür bir araca sahip olacağınızı aktaracaklardır.

Önden kazanın kapasitesi durumuna göre tercihi yapmanız daha doğru olacaktır. Çok ciddi bir hızla kafa kafaya kazaya çarpışan ya da çok yavaş bir şekilde sağdan veya soldan darbe arasında ciddi fark olacaktır. Şasede eğrilme, direklerde bozulma gibi durumlar yoksa önden kazalı araba almak için doğru tercih olabilir.

Önden Kaza Nasıl Anlaşılır?

Bir aracın önden kaza yapıp yapmadığını anlamak için bakılması gereken noktalar vardır. Bu noktalar arasında öncelikle motorda bulunan etiketlere bakılmalıdır. Fabrikadan çıkarken takılan etiketler kazadan sonra yerinde olmayacaktır.

Ayrıca süspansiyon direklerine bakmak da önemlidir. Bu direkler darbe aldıktan sonra düzeltilmesi çok zordur. Bunu yaparken eski haline getirilmeyecek olması ve ilk puntoların yapılması mümkün olmayacağı için zor bir seçim olacaktır.

Ayrıca kaput cıvatasına bakmak da önemlidir. Bu parça eğilmediği veya düzeltme gerektirmediği sürece kolayca sökülmez. O nedenle anahtar değip değmediğine bakmalısınız. Oto ekspertiz size bu parçanın sökülüp takıldığını söylüyorsa önden kazalı olduğu konusunda şüphe duyabilirsiniz.

Önden Kazalı Araba Alınır mı?

Önden kaza yapmış bir araba almanız kimse tarafından tavsiye edilmez. Ayrıca kazanın şiddeti çok yüksekse o araçtan uygun fiyata alsanız dahi verim almanız mümkün olmaz. Ne kadar profesyonel bir tamirat geçirirse geçirsin ilerleyen zamanlarda ön takımda, yakıt sisteminde, motorda sorunlar yaşayabilirsiniz.

Otonom ekspertiz olarak size sunduğumuz profesyonel hizmet içerisinde aracın önden ciddi bir kazaya karışıp karışmadığı ya da ufakta olsa bir darbe alıp almadığı bilgisini aktaracağız. Bu noktadan sonra arabayı almanız sizin vereceğiniz bir karardır. Ancak satıcı bu konuda sizi kandırmak için farklı yöntemlere başvurabilir eğer bir satıcı bundan size bahsetmeden satmaya çalışırsa bilmediğiniz başka sorunlarda olabileceğini unutmayın.