Pert Araba Alınır mı?

Pert, ağır bir kaza yapan araçların yaşadığı ağır kasar kaydı miktarına göre kullanılan bir terimdir. Aracın aldığı hasar o kadar büyük boyutlarda olur ki bazen aracın bedelinin üzerine dahi çıkabilir. Bu durumda sigorta şirketi kullanıcıya aracını perte ayırmasını tavsiye eder. Bazen de bu araçlar tamamen trafikten çekilmek yerine uygun bir fiyata satılarak yüzeysel olarak tamiratı yapılarak tekrar satışa sunulur.

Bu tür araçları piyasanın çok altında almak mümkündür. Neredeyse yarı fiyatına bazen onun da altına almanız mümkündür. Bu konuda ülkemizde oluşmuş bir ağır hasarlı araba satışları yapılan bir piyasa bulunmaktadır. Bunu tercih eden ve lüks bir araca yarı fiyatına binmeyi tercih eden insanlar bulunmaktadır.

Ağır Hasarlı Araba Alınır mı?

Burada önemli soru bu şekilde bir arabanın alınıp alınmayacağı oluyor. Eğer bu şekilde bir araba alacaksanız unutmamanız gereken ne kadar tamir görürse görsün tekrar sorun çıkarma ihtimali çok yüksektir. O nedenle alacağınız hasarlı arabanın nasıl tamir edildiğini ve nerede bu tamiratı geçirdiğini öğrenebilirsiniz.

Genelde bu arabaların tamiri için aynı şekilde kaza yapmış aracın sağlam parçaları takılabilmektedir. Daha uygun fiyata maliyetini yapmak için daha ucuz parçalar tercih edilmektedir. Bu da sadece aracın görüntüsünü düzeltmek anlamına geliyor. Dışı sizi içi bizi yakar hesabına getirilerek piyasaya sürülmektedir. Onun için bu şekilde bir araç almadan önce oto ekspertiz konusunda güvendiğiniz birisinin tavsiyelerini dinlemenizde fayda var.

Pert Kaydı Olan Araçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pert kaydı birçok arabaya kaza sonrası verilebilir. Özellikle tamiri yüksek bir maliyete ulaşacak araçlar için bu kayıt kolaylıkla çıkabiliyor. Yan taraflardan darbe alan, arkadan darbe alan ve sadece önü darbeli olsa dahi bu tercih edilebilir.

Sigorta şirketi araç sahibine ödeme yaptıktan sonra aracı tamamen trafikten çekmeden önce hasarlı olarak satışa sunuyor. Alıcı bunu tamir etmeyi veya hurdaya ayırmayı tercih edebiliyor. Bu tür bir araçta her şeye en ince detayına kadar dikkat etmek gerekiyor. Otonom ekspertiz olarak bu tür araçları en ince detayına kadar inceleyerek sorunlu noktaları veya sorun çıkarabilecek noktalar hakkında sizlere doğru bilgiyi aktarıyoruz.