Sıfır Araca Ekspertiz Neden Gerekli?

Ülkemizde dolandırıcılık büyük kurumlar tarafından dahi yapılabilmektedir. Bu konuda dikkat çekenlerden birisi de otomotiv firmalarıdır. Sıfır olarak alacağınız aracın kazalı veya hasarlı olduğunu hiçbir zaman düşünmeseniz dahi bu ülkemizde yaşanabilen bir durumdur.

Genellikle taşıma sırasında kamyonların üzerinde bulunan araçlar kazaya karışabiliyor. Ya da farklı bir nedenden dolayı aracın boyası yenileniyor veya yeni bir parça eklemesi yapılarak sıfır gibi tekrar satışa sunuluyor. Sizde sıfır araba almanın verdiği rahatlıkla aracı kullanılır ve satışa çıkardığınız hatasız olarak satışı belirtiyorsunuz. Bunun için oto ekspertiz hizmeti veren bir yere gittiğinizde aracın hatalı olduğunu öğreniyorsunuz. O anı yaşamamak için aracınızı sıfır alsanız dahi mutlaka detaylı bir incelemeden geçirmenizde fayda var.

Sıfır Araba Ekspertiz Hizmeti

Bu durum çok saçma gelse bile birçok hikaye ortalıkta dolanmaktadır. Eğer sizde bu konuda bir araştırma yaparsanız bu sorunun birçok firma tarafından yaşandığı görülmektedir. Daha düşük fiyattan satmaları gereken aracın bakımlarının ve tamirinin fabrikada yapıldığı için sıfır satıyormuş gibi satmaları bu ciddi sorunlara neden olabiliyor.

Bu sorun sadece kaporta kısmında değil aynı zamanda motor aksamında da yaşanabiliyor. Otonom ekspertiz olarak sıfır arabanıza detaylı bir inceleme yaparak gerçekten fabrika çıkışlı olup olmadığı bilgisine sahip olabilmenize yardımcı oluyoruz. Binlerce TL vereceğiniz sıfır arabanızda bu tür bir sorun olmaması için bu hizmeti almak gerekmektedir.

Hasarlı Sıfır Araba Alınır mı?

Hasarlı veya boyalı olmadığını bilmeden alacağınız bir sıfır arabayı ikinci el piyasasında satarken çok ciddi zorluk çekebilir ve ayrıca değerinin çok altına satmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumu yaşayan birçok satıcı soluğu mahkeme de alıp otomotiv satıcılarına dava açmaktadır.

Ülkemizde üretim yapan ya da yurtdışından getirilerek satışa sunulan araçlarda bu sorun yaşanabilmektedir. Eğer aldığınız sıfır arabanın bir sorunu olduğu biliyor ve piyasanın altına alıyorsanız bu aracı satın almanızda bir sıkıntı olmayacaktır. Çünkü fabrika tüm kontrolleri yaptıktan sonra tekrar satışa sunacaktır. Ancak sorun olduğunu bilmeden alırsanız bu sizin ileriki süreçte başınızın ağrımasına neden olacak bir detaydır. O nedenle bu konuya dikkat ettikten sonra sıfır araba almanızda bir sıkıntı olmayacaktır.