Pek çok kişinin hem yatırım amaçlı hem de kullanmak için almak istediği araçlar üzerinde detaylı araştırma yapmak ve bu araştırmayı bir rapor ile sonuçlandırmak oto ekspertiz olarak tanımlanır. Alanında uzman kişiler ile bu önemli işi yürüten Beşiktaş oto ekspertiz yetkilileri, müşterilerine uygun paket fiyatları ile diledikleri alanlarda inceleme sunmaya devam ediyor.

Oto Ekspertiz Neden Önemli?

Kişilerin satmak istediği ya da alımını yapacağı ikinci el araçlar artık her platformdan satılabiliyor. Özellikle internet ortamında hızlanan bu satışlar, satıcıların işini kolaylaştırsa da alıcılar için büyük riskler taşır. Karşınıza gelen aracın vaat edilen özelliklere sahip olup olmadığını anlamak, doğru ve net piyasa değerinin saptanması gibi daha pek çok teknik özellik ile ele alınması açısında aracın mutlaka ekspertiz elinden geçmesi gerekir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır, Sonuç Ne İşimize Yarar?

Alanının en iyilerinden biri olan Beşiktaş oto ekspertiz kişilere araçların tüm alanların incelenmesi konusunda detaylı bir şekilde raporlama sunuyor. Öncelikle yapılması gereken şeylerden biri aracın incelenmesi için randevu almak. Bu aşamada araçların incelenmesinde farklı paketler kişilere sunulur. İncelenmesini arzu ettiğiniz farklı alanları içerek paketleri seçtikten sonra gerekli inceleme teknolojik aletler, ölçüm cihazları ve testler ile tamamlanır. Tüm inceleme bittikten sonra tüm ölçümleri içeren rapor hazırlanıp kişilere sunulur.

Bu rapor ise alıcılara aracın hangi konularda eksiği var, hangi alanlarda performansı yüksek bunu

resmi belge ile sunar. Satıcı açısından ele alınırsa da kişilere satmak istediğiniz aracın ekspertiz raporunu da satışa ekleyerek gerçek piyasa değerinin bu olduğunu kolayca kanıtlayabilirsiniz. Böylelikle çok daha kolay alıcı bulunur ve araç ya da araçlarınız kısa sürede satılabilir.

Ekspertiz Raporu Olmadan Araç Almak/Satmak Sorun Olur Mu?

Öncelikle hemen belirtmek gerekir ki ekspertiz oto raporları henüz yasal bir zorunluluk taşımıyor. Çok uygun fiyatlara kontroller yapıldığı için tamamen alıcı veya satıcının kendi isteğine bırakılan bu durum ilerleyen günlerde zorunlu hale gelebilir. Keza önüne gelenin araç satmak istediği düşünülürse çok kısa zamanda zorunlu olması özellikle alıcılar için çok güzel bir durum.

Eğer ki almak istediğiniz aracın gerçekten tüm aksamlarında sorunsuz olduğunu bilmek istiyorsanız, önerilen satış fiyatının üzerinde bir ödeme yapmak gibi bir niyetiniz yoksa ve 2 gün sonra sürpriz aksaklıklar yaşamak istemiyorsanız araçlar için ekspertiz yaptırmak çok önemli.

Bu konuda yardım alabileceğiniz Beşiktaş oto ekspertiz ile görüşme sağlayarak konunun detayları ve sunulan avantajlı paketleri inceleyerek daha net karar verebilirsiniz.