Araç alımlarında oldukça önemli bir hale gelen oto ekspertiz konusu son yıllarda önemini daha da artırdı. Özellikle ikinci el araç konusunda kendini tecrübesiz hisseden kişilerin kesinlikle bu alanda destek almaları gerekiyor. Keza aracın güncel değerinin belirlenmesi bu detaylı inceleme sonrasında ortaya çıkıyor. Şişli oto ekspertiz ekibiyle konunun detayları hakkında görüşerek gerekli incelemeleri yaptırmadan araç satın almamanızı tavsiye ediyoruz.

Oto Ekspertiz Nedir?

Bir konuda uzman olan kişilere eksper denir. Oto ekspertiz ise araç konusunda uzman olan ve farklı aletler kullanarak aracın geçmişte gördüğü tüm müdahalelerin belirlenmesini sağlamaktır. İşince uzman ekiplerle yapılan bu incelemeler aracın şu an ki durumunu kısacası bedelini belirler.

Bu konuda uzman ekibiyle Şişli oto ekspertiz alanında hizmet veren tecrübeli ekipler ile hemen görüşebilirsiniz. Almak istediğiniz ya da satmak istediğiniz aracının tüm detaylı incelemeleri sonucunda hazırlanan eksper raporu ile satış yapmanız oldukça kolay olacaktır.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

İkinci el araç piyasası için oldukça gerekli görülen oto ekspertiz, kişilerin almak istediği aracın gerçekten söylenen özelliklerde olup olmadığı test eden ve bu testler sonunda hazırlanan bir rapor ile kişilere sunan işlemdir. Bu aşamada aracın tüm aksamları, motor, frenler, yol tutuşu ve boya gibi daha aklınıza gelebilecek pek çok alanda incelemeler yapılır. Bu incelemeler işinin uzmanı eksperlerin yönetiminde gerçekleşir ve farklı cihazlar ile ölçümleri tamamlanır. Tüm noktalar incelendikten sonrada önünüzdeki aracın bütün geçmiş kaydı sizlere sunulur.

Oto Ekspertiz Yaptırmak Zorunlu Mu?

Oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak zorunludur. Kişilerin önüne sunulan aracın bütün geçmişini görmek istemesi, herhangi bir sorunu var mı ve değişen parçaları bulunuyor mu gibi araç değerini belirleyen noktaları bilmesi açısından oto ekspertiz yaptırmak oldukça önemlidir. Bu sayede satın almak istediğiniz aracın başından neler geçmiş öğrenebiliyorsunuz. Keza günümüzde artık pek çok kişinin farklı yollar ve yöntemleri deneyerek araçlarındaki hasarları gizlediğini göz önüne alırsak hem yüksek bedeller ödememek adına hem de sizden sonraki alıcıya zorluk yaşatmamak adına oto ekspertiz yaptırabilirsiniz. Bu konuda uygun fiyatları ile müşterilerine geniş bir raporlama sunan Şişli oto ekspertiz ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.