Son günlerde oldukça merak edilen ve hem araç alıcıları hem de satıcılarını yakından ilgilendirilen oto ekspertiz konusunda merak edilenleri tek bir başlık altında topladık. Özellikle de ikinci el araç alım – satımlarında duyarlı davranılması gereken ekspertiz raporları sayesinde artık araçlara ne bedelinden fazla ödeme yapacak ne de iki gün sonra sorun yaşayıp haberim yoktu diye üzüleceksiniz. Bu konuda müşterilerine uzman görüşler sunan ve çok uygun fiyatlara hizmet sunan Alibeyköy oto ekspertiz yetkilileri ile görüşerek kısa sürede raporunuza kavuşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, aracın akla gelebilecek tüm noktalarının detaylı bir şekilde incelenmesi ve bu incelemenin raporlama ile kişilere sunulmasıdır. Sıfır araçlarda gerekli olmayan ancak ikinci el araç piyasası için artık ihtiyaçtan öteye geçen bu durum için alanında uzman kişilerden yardım alınır. Gerekli incelemeye tabi tutulan aracın özellikleri birebir sizlere gösteren ve yazılı bir rapor olarak teslim edilen bu belge, aracın satılmasında da alınmasında da büyük kolaylıklar sağlar.

Oto Ekspertiz Neden Yapılır?

Öncelikle satıcı açısından kendi aracını ve vaat ettiklerinin birebir doğru olduğu gösterdiği için satım aşamasında sıkıntı yaşamadan, kısa sürelerde aracın gerçek değerinden satış yapabilirsiniz. Durumu alıcı açısından ele alırsak da satıcıdan çok alıcıya yarayan bu rapor, kişilere araç üzerinde herhangi bir müdahale olup olmadığını göstermesinden tutunda mekanik aksamlarında herhangi bir sorun var mı ya kadar uzanan detaylı bir raporlama sunar. Alibeyköy oto ekspertiz ekiplerinde yönetilen bu işlemler sonucunda aracın alımlarını gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İncelemesinde Hangi Alanlar Kontrol Ediliyor?

Herhangi bir zorunluluğu bulunmayan fakat alınan – satılan araçtaki sorunları ve performansı birebir gözler önüne serebilen Alibeyköy oto ekspertiz incelemeleri farklı paketler halinde kişilere sunulur. Bir ön görüşme ile kolayca öğrenebileceğiniz tüm detaylarda son derece profesyonel incelemeler yapılır ve işlem raporlama ile sonuçlanır. Bu incelemeler aşamasında farklı ölçüm aletleri, teknolojik cihazlar gibi ekipmanlardan yardım alınır. Genel olarak araç üzerinde kaporta boya testinden tutunda mekanik aksamların incelenmesi, yol tutuş testleri, motor gücüne bağlı olan testler ve hasar durumları gibi çok detaylı araştırmalar gerçekleştirilir. Dilediğiniz hizmetleri sunan paketleri seçerek bu alanda yapılan araştırmanın sonucunu da yazılı bir rapor ile alabilirsiniz.