Bakırköy Oto Ekspertiz

Günümüzde ikinci el araç almanın hem avantajları hem de dezavantajları bulunuyor. Eğer ki dezavantajlarını avantaja dönüştürmek istiyorsanız o zaman mutlaka Bakırköy oto ekspertiz hizmetinden yararlanmanız gerekiyor. Ekspertiz hizmetinden yararlanmak için uygun bir firma ile anlaşmalısınız. Anlaşmış olduğunuz firmanın ustaları eğitimli olmalıdır. Aynı zamanda rapor üzerinde mutlaka VD numarası ve kaşe bulunması gerektiğini de unutmamalısınız. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilmek için mutlaka Otonom Oto Ekspertiz firmasını tercih etmelisiniz. İşinin ehli bilir kişiler sayesinde aracın tüm detaylarına ulaşabilir, sonuç olarak ödeyeceğiniz tutar hakkında bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İkinci El Araç Pazarında Önemlidir

Oto ekspertiz hizmetinden yararlanmadan ikinci el bir araç satın almamalısınız. Çünkü ikinci el araçlarda hasa kaydı çok yüksek olabiliyor. Üstelik bu hasar kayıtlarını sizlerden saklamak da çok kolaydır. O nedenle uzman kişilerin alacağınız aracı incelemesi gerekiyor. Tanıdık olan ustalar hasar kaydını saklayabiliyor ya da araçların kilometresi ile oynayabiliyor. Bu gibi durumlar genel olarak alıcıları mağdur ediyor. Alıcının aracı muayene etmesi için götürdüğü usta da alıcının yakını olabilir. Bu nedenle fiyat düşebilir ve satıcı mağdur olabilir. Bu durumların engellenmesi alım ve satımda güven unsurunun ortaya çıkması için mutlaka ekspertiz hizmeti alınması gerekiyor.

Bakırköy oto ekspertiz hizmeti alıyorsanız öncelikle aracın pek çok alanına müdahale edileceğini unutmamalısınız. Boya ve kaporta durumları mutlaka incelenecektir. Aynı zamanda motorun üst ve alt mekanik sistemlerinin de değerlendirmeye alınacağını unutmamalısınız. Bunların yanında yanal kayma testi de yapılmaktadır. Fren ve süspansiyon testleri de tamamlanacaktır. Dyno ve Diagnostik testler de muhakkak yapılacaktır. Tüm bu testlerden sonra sizlere bir rapor sunuluyor. Hem alıcı hem de satıcı bu raporu görebiliyor.

Oto Ekspertiz Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araç satın alırken ekspertizlerden yardım alabilirsiniz. Ancak, seçeceğiniz ekspertiz firmasından da emin olmanız gerekiyor. Mesela test aşamasında olan araca satıcıyı ve alıcıyı ayrı ayrı bindiren ekspertizlerden uzak durmalısınız. Çünkü bu güven oluşturan bir durum değildir. Test aracına binmek için hem satıcının hem de alıcının aynı anda araçta olması güven veren bir durum oluşturmaktadır. Bunun yanında hazırlanan rapor içerisinde VD numarasının mutlaka bulunması gerekiyor. Bunun yanında ekspertizin adı, soyadı, adresi de yazmalıdır. Bu çok önemli bir konudur. Ekspertiz genel olarak “bence” ifadelerini kullanmamalıdır. Çünkü fikir beyan eden cümlelerin mahkeme huzurunda hiçbir anlam ve önemi yoktur. Bakırköy oto ekspertiz hizmetleri konusunda tüm bu detaylara çok dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Araç alırken rapor hazırlanması için baskı yapılmaması gerekiyor. Raporun 10 dakika gibi kısa bir sürede çıkmasını beklememelisiniz. Çünkü hızlı hazırlanan raporlarda her zaman bir hata payı vardır. Bu hata payı ise daha sonra başınızın çok ağrımasına neden olabilir. O nedenle baskı yapmadan raporun hazırlanmasını beklemeniz gerekiyor. Hazırlanan raporların bir garanti süresi bulunmuyor. Çünkü aracın ne zaman, nerede kaza yapacağını bilmek mümkün değildir. O nedenle rapor tam da o anda kullanabileceğiniz bir parametre olmalıdır. Otonom Oto Ekspertiz hizmeti alarak alışverişlerinizde karlı çıkabilirsiniz.

Araç Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Araç almadan önce iyi bir araştırma yapmak daha sonra karşınıza çıkabilecek olan sorunları engellemek için çok önemlidir. Bunu da uzmanlardan yardım alarak yapmanız gerekiyor. Çünkü her ne kadar olduğu söylense de alıcı ve satıcı arasında hiçbir zaman güven duygusu oluşamıyor. O nedenle işin uzmanlarından yardım almak her zaman lehinize bir durum oluşturuyor. Aynı zamanda araç satın alırken aşağıdaki tüm unsurlara da dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Araç almadan önce aracın Pazar payına olan etkisini incelemeniz gerekiyor. Arabayı aldığınız fiyata satabilecek misiniz, ne kadar bir düşüş söz konusu olacak detaylarına odaklanmalısınız.
  • Aldığınız araç bir gün arıca yaptığı zaman aracın tüm yeden parçalarını kolay bir şekilde bulabilecek misiniz? Yoksa aracın yedek parçası artık üretilmiyor mu?
  • Arabanız arıza yaptı. Aracın servisi çok uzakta mı? Her yerde aracın servisine ulaşmak mümkün olacak mı?
  • Araba alırken aracın hiç hasar kaydı olmadığı söylendi? Acaba bu doğru mu? Bunun için oto ekspertiz hizmetinden yararlanılması gerekiyor.