Güngören Oto Ekspertiz

Araç satın almak günümüzde oldukça risklidir. Çünkü ikinci el piyasasında ne yazık ki satıcılar çoğu zaman alıcıları fiyatta çok zorluyor. Peki, alacağınız araç sizce o kadar ediyor mu? Hasar kaydı var mı, araç hor kullanılmış mı, kilometresi doğruyu gösteriyor mu diye sormak gerekiyor. Bunlar için net bir yanıt almak istiyorsanız o zaman hemen oto ekspertiz hizmetinden yararlanmanız gerekiyor. Belki hasar kaydı olmadığı için hasarsız sandığınız bir araç daha önce bir kazaya karışmış olabilir ve bu sizden gizleniyor olabilir. Ancak, uzman ekip ve araç, ekipmanlar sayesinde hasarlar ekspertizlerin gözünden kaçmıyor. Güngören oto ekspertiz hizmetinden yararlanmak her zaman lehinize bir sonuç oluşturuyor.

Oto Ekspertiz Hizmetinin Artıları

Pek çok kişi ikinci el araç satın alırken oto ekspertiz hizmetinden yararlanıyor. Çünkü bunun pek çok artısı bulunuyor. İlk olarak alacağınız aracın durumundan haberdar olabiliyorsunuz. Üstelik uzman bir ekip tarafından şeffaflık politikası ile incelendiği için herhangi bir sorun karşınıza çıkmıyor. Söz konusu ekspertiz hizmeti olduğunda aracınız ile ilgili pek çok detayı öğrenebiliyorsunuz. Mesela:

  • Boya ya da kaporta durumu,
  • Motor mekanik üst kontrolleri ile alt kontrolleri,
  • Yanal kayma testi,
  • Fren testi,
  • Süspansiyon testi,
  • Dyno Testi,
  • Diagnostik test konularında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Üstelik yapılan tüm bu testlerin her biri için rapor alma hakkına da sahip olabiliyorsunuz. Güngören oto ekspertiz hizmeti sayesinde aracın gerçek değerine ulaşmanız da söz konusudur. Öncelikle kaliteli ekibi olan bir ekspertiz seçmeniz gerekiyor. Bu nedenle Otonom Oto ekspertiz firması tam da sizlere göredir.

Oto Ekspertiz Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Aracın satıcısı size daha önce aracın hiçbir hasar kaydı olmadığını söyleyebilir. Ancak, bu demek değildir ki hasarı yok. Çünkü tanıdık tamirciler genel olarak hasarları kayda geçmiyor. Araç hasarlı olduğu halde daha yüksek fiyattan satılmaya çalışılıyor. Bunu engelleyebilmek sizlerin elinde. Bunun için hemen bir oto ekspertiz hizmeti almalısınız. Bu sayede hem aracın durumunu öğrenmiş olursunuz hem de uygun fiyata araç satın alabilirsiniz.

Pek çok kişi aracı test halindeyken araç içerisinde olmak istiyor. Bunu yapmanızın tek bir şartı var. Hem alıcı hem de satıcı aynı anda araç içerisinde olabilir. Aksi halde sadece birinin test aşamasında araç içerisinde olması söz konusu olamaz. Bu güven veren bir durum değildir. Aynı zamanda sunulan rapor içerisinde hem kaşenin hem de VD numarasının bulunuyor olması gerekiyor. Eğer ki rapor içerisinde benim düşüncem gibi bir ibare yer alıyorsa bu rapor ne yazık ki mahkemede lehinize işlemez. O nedenle bu gibi kelimelerden uzak durulması gerekiyor.

Raporun belirli bir çıkma süresi var. Eğer ki rapor için çok baskı yapılırsa rapor kesinliğini kaybetmek durumunda kalır. O nedenle belirli bir süre beklemek daha kesin ve net sonuçlar elde edebilmek adına önemli bir konu olacaktır. Ödemeleri de genel olarak yarı yarıya yapmak en mantıklısıdır. Yarısının alıcı, diğer yarısının ise satıcı tarafından ödenmesi güven duygusunu ortaya çıkaracaktır.

Araç Alacağım Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Araç satın almak herkesi mutlu eder ancak, aracı alırken bazı durumlara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle alacağınız aracın Pazar payının ne kadar olduğuna bakmalısınız. Çünkü sıkıştığınız zaman ya da arabayı değiştirmek istediğiniz zaman aracı satmak durumunda kalabilirsiniz. Satarken de çok farklı bir fiyata okutmamanız gerekiyor. Aynı zamanda araç satın alırken mutlaka servis seçeneklerini incelemelisiniz. Aracın servisi ne kadar fazla ise o kadar avantaj sahibi olursunuz. Yedek parça çok önemli bir konudur. Aldığınız aracın yedek parçasının bulunup bulunmaması çok önemlidir. Hemen yedek parça tedarik edebileceğiniz araçları satın almalısınız.

Araca olması gerekenden daha fazla ödeme yapmak istemiyorsanız o zaman Güngören oto ekspertiz hizmetinden yararlanmalısınız. Aynı zamanda araç satın alırken mutlaka raporu detaylı bir şekilde okumalısınız. Ödeyeceğiniz tutar tamamen aracın durumu ile ilgilidir. O nedenle bu raporu alarak hakkından fazla ödeme yapmanın önüne geçmeniz söz konusudur. Otonom Oto Ekspertiz sayesinde kaliteli ve güvenilir bir rapor oluşturabilir, içinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Hakkından fazla ödemenin önüne geçebilirsiniz.