Şirinevler Oto Ekspertiz

Araç satın almak isteyen kişilerin araçlardan emin olması gerekiyor. Ancak, bunu sağlamak günümüz şartlarında çok zor. Araç satın alacak ya da satacak olan kişiler araçlarını tanıdık tamircilere götürüyor ve yanlış beyanda bulunmalarını istiyorlar. Bu nedenle de araç alımlarında mağduriyet durumu sıklıkla yaşanıyor. Bu durumu aşabilmeniz için yapmanız gereken en önemli şey oto ekspertiz hizmetinden yararlanmak olacaktır. Şirinevler oto ekspertiz hizmetini alırken belli başlı kurallara uygun davranmalısınız. Bu sayede alacağınız aracın baştan aşağıya incelemesi kolay bir şekilde yapılır ve size sonuçları kısa bir sürede aktarılır. Satın alım yaparken fazla fiyat ödemek durumunda kalmazsınız. Bunun için Otonom Oto Ekspertiz sizlere hafta içi her gün ve Cumartesi günleri hizmet veriyor.

Oto Ekspertiz Hizmetinin Önemi

Araba satın alırken detaylı bir inceleme yapmak daha sonra karşınıza çıkabilecek sorunlara karşı duyarlı olabilmeniz adına çok önemlidir. Arabada hasar kaydı yoktur belgesinin olması hiçbir işe yaramıyor çünkü günümüz Türkiye’sinde herkesin kendi tamircisi var. Tamirciler ise hatır gönül nedeni ile hasar kayıtlarını her zaman doğru düzgün tutmuyor. Dolayısıyla hasar kaydı bulunmayan bir araçta daha önce hasar meydana gelmiş olabiliyor.

Alacağınız aracın tam olarak neresinde ne gibi sorunlar var ya da var mı gibi sorulara yanıt bulabilmeniz için Şirinevler oto ekspertiz hizmetinden yararlanmanız çok önemli bir konudur. Kaportadan fren sistemine, gaz sisteminden süspansiyona kadar tüm detaylar bir uzman ekip tarafından incelenmektedir. İnceleme sonucunda ise aracın değeri net bir şekilde görülebilmektedir. Oto eksperleri sizler için detaylı bir rapor hazırlayacak ve buna da bir kaşe vuracaktır. Ancak, rapor içerisinde “kanımca, fikrimce” gibi ifadelerin yer almamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu ifadelerin olduğu raporlar ne yazık ki mahkemelerde kabul görmüyor.

Araç Satın Alımında Dikkat Gerektiren Konular

Araç satın almak her zaman kolay değildir. Eğer ki daha sonra herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız o zaman satın alım işlemlerinden önce Şirinevler oto ekspertiz hizmetinden yararlanmalısınız. Aynı zamanda satın alım sağlamadan önce de aşağıda yer alan tüm detayları göz önünde bulunduruyor olmanız çok önemlidir:

  • Araç satın alırken aracın her yerde servisinin olup olmadığına bakmalısınız. Herhangi bir arıza durumunda aracı hemen servise götürebilmeniz çok önemlidir.
  • Araç satın alırken mutlaka yedek parça stoklarına odaklanmalısınız. Yedek parçası uzun sürede tedarik edilen araçlardan uzak durmalısınız.
  • Araç satın alırken aracın değerini iyi bellemelisiniz. Daha sonra aracı satmak istediğiniz zaman Pazar payının ne kadar değişeceğine odaklanmanız gerekiyor.
  • Araç satın alırken mutlaka ekspertiz hizmetinden yararlanmalısınız. Bu sayede aracın ne gibi sorunları olduğunu en baştan öğrenmeniz mümkün olur.

Ekspertiz Raporunda Neler Bulunur?

Ekspertiz raporunu almak için önce aracınızı ekspertiz merkezine götürmeniz gerekiyor. Burada işinin ehli olan kişiler tarafından araç test edilecektir. Bu aşamada aracın içinde olabilirsniniz. Ancak, araç içerisinde bulunabilmek için hem satıcının hem de alıcının aynı anda orada bulunması gerekiyor. Tek kişinin binmesine izin verilmiyor. Bunun yanında Şirinevler oto ekspertiz hizmetinden yararlanırken raporun 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde çıkmasını beklememek gerekiyor. Bu durum raporun kesin olmamasına neden oluyor. Almış olduğunuz raporun üzerinde kaşe ve VD numarasının olması da çok önemlidir.

Raporu aldıktan sonra raporun bir garanti süresinin olmadığını unutmamalısınız. Çünkü araç raporun hemen üzerine kazaya karışabilir. Bu gibi durumlarda rapor tarihine ve saatine göre hareket etmeniz lehinize olacaktır. Ekspertiz ödemelerini yapmanız gerekiyor. Aracı almanız ya da almamanız önemli değil. Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız ödemesini de yapmak zorundasınız.

Şirinevler oto ekspertiz hizmeti şuan için yasal bir gereklilik değildir. Ancak, kısa bir süre içerisinde yasalar gereği herkes araç satın alırken ekspertiz hizmetinden yararlanmak durumunda kalacaktır. Bu alıcıların mağdur edilmesinin önüne geçilmesi için yapılan bir işlem olacaktır. Araç satın alırken hem alıcının hem de satıcının birbirine karşılıklı olarak güveniyor olması gerekiyor. Eğer ki arada bir güven durumu yok ise o zaman satışlarda da sorunlar çıkabiliyor. Bu raporu hem alıcı hem de satıcı görebiliyor. Alıcının da, satıcının da aracı tanıyabilmesi için raporu Otonom Oto Ekspertiz firmasından alabilirsiniz.